Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.

Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.


Atrakcje turystyczne

Port handlowy, pasażerski, jachtowy czy rybacki, liczne kościoły, twierdza, latarnia morska itp. To jedne z nielicznych atrakcji czekających na nas w Kołobrzegu.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu - FontannaW ujściu rzeki położony jest port handlowy, pasażerski, rybacki oraz jachtowy. W mieście, a także w jego okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki i pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia a także choroby stawów. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W lecie odbywa się tu bardzo dużo koncernów znanych i lubianych piosenkarzy, muzyków czy kabarecistów. Kołobrzeg jest jedną ze stolic diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (konkatedra) Kościoła katolickiego. W lecie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe oraz rozrywkowe. Do najbardziej znanych i licznie odwiedzanych zalicza się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny. [Reklama: biedronka gazetka, Gry Online] Według danych z 30 czerwca 2009 w mieście tym mieszkało 44 890 mieszkańców. Jedną z najciekawszych, a zarazem nietypowych atrakcji Kołobrzegu jest fortyfikacja twierdzy. Kołobrzeg od siedemnastego wieku posiadał charakter miasta-twierdzy, również w czasie drugiej wojny światowej pełnił tę rolę. Największe fortyfikacje zbudowane zostały w XVII oraz XIX wieku. Część z nich, w dobrym stanie, zachowała się do dnia dzisiejszego. W części nadmorskiej zachował się fort Ujście, na którym stoi aktualne latarnia morska, którą zbudowano w roku 1945. Jest ona licznie odwiedzana przez turystów. Po lewej stronie kanału ocalał fort Kleista. Jego zadaniem była obrona portu kołobrzeskiego od strony zachodniej. Na wyspie Solnej, w aktualnym porcie jachtowym, możemy zwiedzać w dobrym stanie redutę Morast, a przy brzegu kanału Drzewnego, redutę Solną. Przy plaży natomiast podziwiać będziemy mogli mury szańca Kamiennego z lat 30-tych minionego stulecia.

Tagi: ujście rzeki, port handlowy, port pasażerski, port jachtowy, port rybacki, woda mineralna, koncerty, kościół katolicki, fortyfikacja, twierdza

Komentarze (1):

Komentarz został dodany przez: niuniek, 2011-01-21 21:54:05
Polecam summeryyyyyyyyy :) pojazdy ekologiczne, które jeżdżą po Kołobrzegu, bynajmniej były w 2010.

 


Zobacz także:

Sport w Kołobrzegu

Podstawowym kompleksem sportowym w Kołobrzegu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. [Reklama: stacje lutownicze, Wynajem długoterminowy] Łopuskiego. Największa hala sportowa w mieście to hala Milenium z płytą boiska o wymiarach 24×48 m oraz trybunami na 1307 miejsc siedzących. Hala ta została oddana do użytku w październiku 2000 roku. Na hali tej organizuje się przeróżne imprezy sportowe, kulturalne, targi, wystawy czy przyjęcia.

Historia Kołobrzegu

Podczas pierwszej wojny światowej Kołobrzeg razem ze swoimi sanatoriami oraz domami wypoczynkowymi przekształcił się w wielki szpital wojskowy. W 1933 roku dużą liczbę głosów otrzymała tu NSDAP Adolfa Hitlera, który został honorowym obywatelem miasta. Jedenaście lat później rozkaz Hitlera ogłosił ponownie Kołobrzeg twierdzą. Pierwszy atak na twierdzę odbył się już 4 marca 1945. Po kilku dniach do walki weszła szósta Dywizja Piechoty Wojska Polskiego, trzecia Dywizja Piechoty a także pododdziały saperów.

Położenie Kołobrzegu

Kołobrzeg leży u ujścia Parsęty do Bałtyku w miejscu, gdzie wychodzą szlaki drożne oraz kolejowe do Koszalina, Białogardu, Kamienia, Nowogardu i dalej do centrum kraju. Miasto to jest położone na pograniczu 2 makroregionów Pobrzeża Szczecińskiego oraz Pobrzeża Koszalińskiego. Ujściowy odcinek doliny Parsęty, a także wschodnia część miasta zaliczana jest do Wybrzeża Słowińskiego, za to zachodni kraniec Kołobrzegu należy do Wybrzeża Trzebiatowskiego.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009