Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.

Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.


Atrakcje turystyczne

Port handlowy, pasażerski, jachtowy czy rybacki, liczne kościoły, twierdza, latarnia morska itp. To jedne z nielicznych atrakcji czekających na nas w Kołobrzegu.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu - FontannaW ujściu rzeki położony jest port handlowy, pasażerski, rybacki oraz jachtowy. W mieście, a także w jego okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki i pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia a także choroby stawów. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W lecie odbywa się tu bardzo dużo koncernów znanych i lubianych piosenkarzy, muzyków czy kabarecistów. Kołobrzeg jest jedną ze stolic diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (konkatedra) Kościoła katolickiego. W lecie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe oraz rozrywkowe. Do najbardziej znanych i licznie odwiedzanych zalicza się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny. [Reklama: biedronka gazetka, Gry Online] Według danych z 30 czerwca 2009 w mieście tym mieszkało 44 890 mieszkańców. Jedną z najciekawszych, a zarazem nietypowych atrakcji Kołobrzegu jest fortyfikacja twierdzy. Kołobrzeg od siedemnastego wieku posiadał charakter miasta-twierdzy, również w czasie drugiej wojny światowej pełnił tę rolę. Największe fortyfikacje zbudowane zostały w XVII oraz XIX wieku. Część z nich, w dobrym stanie, zachowała się do dnia dzisiejszego. W części nadmorskiej zachował się fort Ujście, na którym stoi aktualne latarnia morska, którą zbudowano w roku 1945. Jest ona licznie odwiedzana przez turystów. Po lewej stronie kanału ocalał fort Kleista. Jego zadaniem była obrona portu kołobrzeskiego od strony zachodniej. Na wyspie Solnej, w aktualnym porcie jachtowym, możemy zwiedzać w dobrym stanie redutę Morast, a przy brzegu kanału Drzewnego, redutę Solną. Przy plaży natomiast podziwiać będziemy mogli mury szańca Kamiennego z lat 30-tych minionego stulecia.

Tagi: ujście rzeki, port handlowy, port pasażerski, port jachtowy, port rybacki, woda mineralna, koncerty, kościół katolicki, fortyfikacja, twierdza

Komentarze (1):

Komentarz został dodany przez: niuniek, 2011-01-21 21:54:05
Polecam summeryyyyyyyyy :) pojazdy ekologiczne, które jeżdżą po Kołobrzegu, bynajmniej były w 2010.

 


Zobacz także:

Ogólnopolski bieg

29 sierpnia bieżącego roku o godzinie 12 odbył się XXI Ogólnopolski Bieg Uliczny Solidarności o Puchar Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. [Reklama: stacje lutownicze, Wynajem długoterminowy] Uczestnicy mieli do pokonania trasę dziesięciu kilometrów. W biegu mógł wziąć udział każdy, niezależnie od wieku, płci. Było 7 grup wiekowych, według, których uczestnicy zostali podzieleni, wcześniej każdy został przydzielony do jednej z kategorii. Kategorie, które się pojawiły to między innymi: mężczyzna, kobieta czy osoba niepełnosprawna.

Turystyka Kołobrzegu

Kołobrzeg jest jednym z najsłynniejszych i największych polskich uzdrowisk. Miasto położone jest w dolinie rzeki Parsęty nad Morzem Bałtyckim. Zdrowotny mikroklimat, złoża borowiny, źródła solankowe przyciągają tysiące turystów nie tylko z naszego kraju, ale także zza granicy.

Latarnia morska

Latarnia, którą możemy podziwiać w Kołobrzegu mierzy aż 26 metrów, światło, które oświetla morze sięga aż 36,5 metrów n.p.m. Jej historia w Kołobrzegu sięga XVII wieku. Kilkakrotnie przebudowywane wieże stawiane były obok stacji pilotów. Ostatnią z nich zbudowano w 1909 roku, została wysadzona przez wycofujące się wojska niemieckie w marcu 1945 roku. Aktualną budowlę wzniesiono pod koniec lat 40-stych nie jak poprzednie przed fortem kołobrzeskim, ale na jego głównej platformie.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009