Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.

Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.


Atrakcje turystyczne

Port handlowy, pasażerski, jachtowy czy rybacki, liczne kościoły, twierdza, latarnia morska itp. To jedne z nielicznych atrakcji czekających na nas w Kołobrzegu.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu - FontannaW ujściu rzeki położony jest port handlowy, pasażerski, rybacki oraz jachtowy. W mieście, a także w jego okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki i pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia a także choroby stawów. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W lecie odbywa się tu bardzo dużo koncernów znanych i lubianych piosenkarzy, muzyków czy kabarecistów. Kołobrzeg jest jedną ze stolic diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (konkatedra) Kościoła katolickiego. W lecie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe oraz rozrywkowe. Do najbardziej znanych i licznie odwiedzanych zalicza się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny. [Reklama: biedronka gazetka, Gry Online] Według danych z 30 czerwca 2009 w mieście tym mieszkało 44 890 mieszkańców. Jedną z najciekawszych, a zarazem nietypowych atrakcji Kołobrzegu jest fortyfikacja twierdzy. Kołobrzeg od siedemnastego wieku posiadał charakter miasta-twierdzy, również w czasie drugiej wojny światowej pełnił tę rolę. Największe fortyfikacje zbudowane zostały w XVII oraz XIX wieku. Część z nich, w dobrym stanie, zachowała się do dnia dzisiejszego. W części nadmorskiej zachował się fort Ujście, na którym stoi aktualne latarnia morska, którą zbudowano w roku 1945. Jest ona licznie odwiedzana przez turystów. Po lewej stronie kanału ocalał fort Kleista. Jego zadaniem była obrona portu kołobrzeskiego od strony zachodniej. Na wyspie Solnej, w aktualnym porcie jachtowym, możemy zwiedzać w dobrym stanie redutę Morast, a przy brzegu kanału Drzewnego, redutę Solną. Przy plaży natomiast podziwiać będziemy mogli mury szańca Kamiennego z lat 30-tych minionego stulecia.

Tagi: ujście rzeki, port handlowy, port pasażerski, port jachtowy, port rybacki, woda mineralna, koncerty, kościół katolicki, fortyfikacja, twierdza

Komentarze (1):

Komentarz został dodany przez: niuniek, 2011-01-21 21:54:05
Polecam summeryyyyyyyyy :) pojazdy ekologiczne, które jeżdżą po Kołobrzegu, bynajmniej były w 2010.

 


Zobacz także:

Przeciw białaczce

W czwartek 19 sierpnia, w Kołobrzegu odbył się ósmy Polski Zlot Harleyowców, zorganizowany przez Warsaw Chaprter Poland. [Reklama: stacje lutownicze, Wynajem długoterminowy] Jednak pierwszy raz będzie to wyjątkowe spotkanie. Zdając sobie sprawę jak cennym darem jest życie, właściciele legendarnych motocykli podjęli decyzję, że przyłączą się do walki z białaczką. By ratować życie, rejestrowali się, jako potencjalni dawcy szpiku. Do współpracy zaproszona została Fundację DKMS Polska.

Historia Kołobrzegu

Podczas pierwszej wojny światowej Kołobrzeg razem ze swoimi sanatoriami oraz domami wypoczynkowymi przekształcił się w wielki szpital wojskowy. W 1933 roku dużą liczbę głosów otrzymała tu NSDAP Adolfa Hitlera, który został honorowym obywatelem miasta. Jedenaście lat później rozkaz Hitlera ogłosił ponownie Kołobrzeg twierdzą. Pierwszy atak na twierdzę odbył się już 4 marca 1945. Po kilku dniach do walki weszła szósta Dywizja Piechoty Wojska Polskiego, trzecia Dywizja Piechoty a także pododdziały saperów.

Kultura Kołobrzegu

Kołobrzeg, o czym wiele z nas nie wie, jest bardzo częstym motywem pojawiającym się w dziełach sztuki. Rycina panoramy Kołobrzeg pojawia się na Wielkiej Mapie Księstwa Pomorskiego z 1618 roku, której autorem jest Eilhard Lubinus. W 1761 roku rosyjski malarz Ałeksandr Kocebu namalował obraz, który przedstawiał zdobycie twierdzy kołobrzeskiej w czasie wojny siedmioletniej. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009