Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.

Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.


Atrakcje turystyczne

Port handlowy, pasażerski, jachtowy czy rybacki, liczne kościoły, twierdza, latarnia morska itp. To jedne z nielicznych atrakcji czekających na nas w Kołobrzegu.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu - FontannaW ujściu rzeki położony jest port handlowy, pasażerski, rybacki oraz jachtowy. W mieście, a także w jego okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki i pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia a także choroby stawów. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W lecie odbywa się tu bardzo dużo koncernów znanych i lubianych piosenkarzy, muzyków czy kabarecistów. Kołobrzeg jest jedną ze stolic diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (konkatedra) Kościoła katolickiego. W lecie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe oraz rozrywkowe. Do najbardziej znanych i licznie odwiedzanych zalicza się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny. [Reklama: biedronka gazetka, Gry Online] Według danych z 30 czerwca 2009 w mieście tym mieszkało 44 890 mieszkańców. Jedną z najciekawszych, a zarazem nietypowych atrakcji Kołobrzegu jest fortyfikacja twierdzy. Kołobrzeg od siedemnastego wieku posiadał charakter miasta-twierdzy, również w czasie drugiej wojny światowej pełnił tę rolę. Największe fortyfikacje zbudowane zostały w XVII oraz XIX wieku. Część z nich, w dobrym stanie, zachowała się do dnia dzisiejszego. W części nadmorskiej zachował się fort Ujście, na którym stoi aktualne latarnia morska, którą zbudowano w roku 1945. Jest ona licznie odwiedzana przez turystów. Po lewej stronie kanału ocalał fort Kleista. Jego zadaniem była obrona portu kołobrzeskiego od strony zachodniej. Na wyspie Solnej, w aktualnym porcie jachtowym, możemy zwiedzać w dobrym stanie redutę Morast, a przy brzegu kanału Drzewnego, redutę Solną. Przy plaży natomiast podziwiać będziemy mogli mury szańca Kamiennego z lat 30-tych minionego stulecia.

Tagi: ujście rzeki, port handlowy, port pasażerski, port jachtowy, port rybacki, woda mineralna, koncerty, kościół katolicki, fortyfikacja, twierdza

Komentarze (1):

Komentarz został dodany przez: niuniek, 2011-01-21 21:54:05
Polecam summeryyyyyyyyy :) pojazdy ekologiczne, które jeżdżą po Kołobrzegu, bynajmniej były w 2010.

 


Zobacz także:

Latarnia morska

Latarnia, którą możemy podziwiać w Kołobrzegu mierzy aż 26 metrów, światło, które oświetla morze sięga aż 36,5 metrów n.p.m. [Reklama: stacje lutownicze, Wynajem długoterminowy] Jej historia w Kołobrzegu sięga XVII wieku. Kilkakrotnie przebudowywane wieże stawiane były obok stacji pilotów. Ostatnią z nich zbudowano w 1909 roku, została wysadzona przez wycofujące się wojska niemieckie w marcu 1945 roku. Aktualną budowlę wzniesiono pod koniec lat 40-stych nie jak poprzednie przed fortem kołobrzeskim, ale na jego głównej platformie.

Przeciw białaczce

W czwartek 19 sierpnia, w Kołobrzegu odbył się ósmy Polski Zlot Harleyowców, zorganizowany przez Warsaw Chaprter Poland. Jednak pierwszy raz będzie to wyjątkowe spotkanie. Zdając sobie sprawę jak cennym darem jest życie, właściciele legendarnych motocykli podjęli decyzję, że przyłączą się do walki z białaczką. By ratować życie, rejestrowali się, jako potencjalni dawcy szpiku. Do współpracy zaproszona została Fundację DKMS Polska.

Klimat Kołobrzegu

Kołobrzeg leży w krainie klimatycznej nazywanej Pobrzeżem Kołobrzeskim w obrębie klimatów bałtyckich. Klimat miasta kształtuje się na skutek Morza Bałtyckiego, dzięki czemu wiatry, której wieją od strony morza dostarczają miastu czyste, świeże powietrze. Miasto to słynie z tego, że posiada znacznie zróżnicowany klimat miejscowy.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009