Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.

Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.


Atrakcje turystyczne

Port handlowy, pasażerski, jachtowy czy rybacki, liczne kościoły, twierdza, latarnia morska itp. To jedne z nielicznych atrakcji czekających na nas w Kołobrzegu.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu - FontannaW ujściu rzeki położony jest port handlowy, pasażerski, rybacki oraz jachtowy. W mieście, a także w jego okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki i pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia a także choroby stawów. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W lecie odbywa się tu bardzo dużo koncernów znanych i lubianych piosenkarzy, muzyków czy kabarecistów. Kołobrzeg jest jedną ze stolic diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (konkatedra) Kościoła katolickiego. W lecie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe oraz rozrywkowe. Do najbardziej znanych i licznie odwiedzanych zalicza się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny. [Reklama: biedronka gazetka, Gry Online] Według danych z 30 czerwca 2009 w mieście tym mieszkało 44 890 mieszkańców. Jedną z najciekawszych, a zarazem nietypowych atrakcji Kołobrzegu jest fortyfikacja twierdzy. Kołobrzeg od siedemnastego wieku posiadał charakter miasta-twierdzy, również w czasie drugiej wojny światowej pełnił tę rolę. Największe fortyfikacje zbudowane zostały w XVII oraz XIX wieku. Część z nich, w dobrym stanie, zachowała się do dnia dzisiejszego. W części nadmorskiej zachował się fort Ujście, na którym stoi aktualne latarnia morska, którą zbudowano w roku 1945. Jest ona licznie odwiedzana przez turystów. Po lewej stronie kanału ocalał fort Kleista. Jego zadaniem była obrona portu kołobrzeskiego od strony zachodniej. Na wyspie Solnej, w aktualnym porcie jachtowym, możemy zwiedzać w dobrym stanie redutę Morast, a przy brzegu kanału Drzewnego, redutę Solną. Przy plaży natomiast podziwiać będziemy mogli mury szańca Kamiennego z lat 30-tych minionego stulecia.

Tagi: ujście rzeki, port handlowy, port pasażerski, port jachtowy, port rybacki, woda mineralna, koncerty, kościół katolicki, fortyfikacja, twierdza

Komentarze (1):

Komentarz został dodany przez: niuniek, 2011-01-21 21:54:05
Polecam summeryyyyyyyyy :) pojazdy ekologiczne, które jeżdżą po Kołobrzegu, bynajmniej były w 2010.

 


Zobacz także:

Położenie Kołobrzegu

Kołobrzeg leży u ujścia Parsęty do Bałtyku w miejscu, gdzie wychodzą szlaki drożne oraz kolejowe do Koszalina, Białogardu, Kamienia, Nowogardu i dalej do centrum kraju. [Reklama: stacje lutownicze, Wynajem długoterminowy] Miasto to jest położone na pograniczu 2 makroregionów Pobrzeża Szczecińskiego oraz Pobrzeża Koszalińskiego. Ujściowy odcinek doliny Parsęty, a także wschodnia część miasta zaliczana jest do Wybrzeża Słowińskiego, za to zachodni kraniec Kołobrzegu należy do Wybrzeża Trzebiatowskiego.

Polska Flota

W Święto Niepodległości uroczyście otwarta została nowa wystawa czasowa w Muzeum Oręża Polskiego: Duma Polskiej Floty. Licznie zgromadzonych gości powitali między innymi: Starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski i dyrektor muzeum Paweł Pawłowski. W nastrój minionej epoki dwudziestolecia międzywojennego, manier oraz zasad, jakie obowiązywały na statkach pasażerskich i dziejów legendarnego transatlantyka wprowadził kpt ż.w. Józef Gawłowicz.

Euro 2012

Kołobrzeg starał się o przyznanie statusu Centrum Pobytowego w czasie Mistrzostw Europy w 2012 roku. Lista była długa a konkurencja bardzo silna. Dwadzieścia jeden ośrodków w Polsce i 17 ukraińskich znalazło się na tej liście centrów pobytowych przeznaczonych dla drużyn zagranicznych uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku. Dyrektorem turnieju UEFA Euro 2012 Polska jest Adam Olkowicz.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009