Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.

Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.


Atrakcje turystyczne

Port handlowy, pasażerski, jachtowy czy rybacki, liczne kościoły, twierdza, latarnia morska itp. To jedne z nielicznych atrakcji czekających na nas w Kołobrzegu.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu - FontannaW ujściu rzeki położony jest port handlowy, pasażerski, rybacki oraz jachtowy. W mieście, a także w jego okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki i pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia a także choroby stawów. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W lecie odbywa się tu bardzo dużo koncernów znanych i lubianych piosenkarzy, muzyków czy kabarecistów. Kołobrzeg jest jedną ze stolic diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (konkatedra) Kościoła katolickiego. W lecie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe oraz rozrywkowe. Do najbardziej znanych i licznie odwiedzanych zalicza się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny. [Reklama: biedronka gazetka, Gry Online] Według danych z 30 czerwca 2009 w mieście tym mieszkało 44 890 mieszkańców. Jedną z najciekawszych, a zarazem nietypowych atrakcji Kołobrzegu jest fortyfikacja twierdzy. Kołobrzeg od siedemnastego wieku posiadał charakter miasta-twierdzy, również w czasie drugiej wojny światowej pełnił tę rolę. Największe fortyfikacje zbudowane zostały w XVII oraz XIX wieku. Część z nich, w dobrym stanie, zachowała się do dnia dzisiejszego. W części nadmorskiej zachował się fort Ujście, na którym stoi aktualne latarnia morska, którą zbudowano w roku 1945. Jest ona licznie odwiedzana przez turystów. Po lewej stronie kanału ocalał fort Kleista. Jego zadaniem była obrona portu kołobrzeskiego od strony zachodniej. Na wyspie Solnej, w aktualnym porcie jachtowym, możemy zwiedzać w dobrym stanie redutę Morast, a przy brzegu kanału Drzewnego, redutę Solną. Przy plaży natomiast podziwiać będziemy mogli mury szańca Kamiennego z lat 30-tych minionego stulecia.

Tagi: ujście rzeki, port handlowy, port pasażerski, port jachtowy, port rybacki, woda mineralna, koncerty, kościół katolicki, fortyfikacja, twierdza

Komentarze (1):

Komentarz został dodany przez: niuniek, 2011-01-21 21:54:05
Polecam summeryyyyyyyyy :) pojazdy ekologiczne, które jeżdżą po Kołobrzegu, bynajmniej były w 2010.

 


Zobacz także:

Przeciw białaczce

W czwartek 19 sierpnia, w Kołobrzegu odbył się ósmy Polski Zlot Harleyowców, zorganizowany przez Warsaw Chaprter Poland. [Reklama: stacje lutownicze, Wynajem długoterminowy] Jednak pierwszy raz będzie to wyjątkowe spotkanie. Zdając sobie sprawę jak cennym darem jest życie, właściciele legendarnych motocykli podjęli decyzję, że przyłączą się do walki z białaczką. By ratować życie, rejestrowali się, jako potencjalni dawcy szpiku. Do współpracy zaproszona została Fundację DKMS Polska.

Rage-Race 2010

To właśnie 10 lipca w Kołobrzegu zakończyła się czwarta edycja największej imprezy lifestylowo-motoryzacyjnej w naszym kraju. Rage-Race 2010 wystartował w tym roku z Toru Służewiec w Warszawie. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji w tym roku ma być jeszcze szybciej, mocniej, więcej. W tegorocznej edycji wzięły udział 20 osobowe ekipy w ekskluzywnych samochodach sportowych. Wyruszyły one w liczącą ponad półtora tysiąca kilometrów trasę przez całą Polskę.

Kultura Kołobrzegu

Kołobrzeg, o czym wiele z nas nie wie, jest bardzo częstym motywem pojawiającym się w dziełach sztuki. Rycina panoramy Kołobrzeg pojawia się na Wielkiej Mapie Księstwa Pomorskiego z 1618 roku, której autorem jest Eilhard Lubinus. W 1761 roku rosyjski malarz Ałeksandr Kocebu namalował obraz, który przedstawiał zdobycie twierdzy kołobrzeskiej w czasie wojny siedmioletniej. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009