Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.

Kołobrzeg na liście polskich ośrodków rekomendowanych przez UEFA na turniej Euro-2012.


Atrakcje turystyczne

Port handlowy, pasażerski, jachtowy czy rybacki, liczne kościoły, twierdza, latarnia morska itp. To jedne z nielicznych atrakcji czekających na nas w Kołobrzegu.

Atrakcje turystyczne w Kołobrzegu - FontannaW ujściu rzeki położony jest port handlowy, pasażerski, rybacki oraz jachtowy. W mieście, a także w jego okolicach znajdują się źródła wody mineralnej, solanki i pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia a także choroby stawów. Kołobrzeg jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W lecie odbywa się tu bardzo dużo koncernów znanych i lubianych piosenkarzy, muzyków czy kabarecistów. Kołobrzeg jest jedną ze stolic diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej (konkatedra) Kościoła katolickiego. W lecie odbywają się tu liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe oraz rozrywkowe. Do najbardziej znanych i licznie odwiedzanych zalicza się Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny. [Reklama: biedronka gazetka, Gry Online] Według danych z 30 czerwca 2009 w mieście tym mieszkało 44 890 mieszkańców. Jedną z najciekawszych, a zarazem nietypowych atrakcji Kołobrzegu jest fortyfikacja twierdzy. Kołobrzeg od siedemnastego wieku posiadał charakter miasta-twierdzy, również w czasie drugiej wojny światowej pełnił tę rolę. Największe fortyfikacje zbudowane zostały w XVII oraz XIX wieku. Część z nich, w dobrym stanie, zachowała się do dnia dzisiejszego. W części nadmorskiej zachował się fort Ujście, na którym stoi aktualne latarnia morska, którą zbudowano w roku 1945. Jest ona licznie odwiedzana przez turystów. Po lewej stronie kanału ocalał fort Kleista. Jego zadaniem była obrona portu kołobrzeskiego od strony zachodniej. Na wyspie Solnej, w aktualnym porcie jachtowym, możemy zwiedzać w dobrym stanie redutę Morast, a przy brzegu kanału Drzewnego, redutę Solną. Przy plaży natomiast podziwiać będziemy mogli mury szańca Kamiennego z lat 30-tych minionego stulecia.

Tagi: ujście rzeki, port handlowy, port pasażerski, port jachtowy, port rybacki, woda mineralna, koncerty, kościół katolicki, fortyfikacja, twierdza

Komentarze (1):

Komentarz został dodany przez: niuniek, 2011-01-21 21:54:05
Polecam summeryyyyyyyyy :) pojazdy ekologiczne, które jeżdżą po Kołobrzegu, bynajmniej były w 2010.

 


Zobacz także:

Historia miasta

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim, istniało ono już w osiemnastym wieku, gdzie funkcjonował gród obronny słynny na całe Pomorze (pierwotna lokalizacja na terenie dzisiejszej wsi Budzistowo). [Reklama: pralki Samsung, stacje lutownicze] W 1000 roku książę Bolesław Chrobry założył tu biskupstwo, właściwe terytorialnie dla całego Pomorza, którego biskupem został Reinbern (upadek w latach 1007–1013). W XIII wieku Kołobrzeg dostał się pod kuratelę biskupów kamieńskich, dodatkowo po śmierci Bolesława Krzywoustego przeszedł pod zwierzchnictwo cesarza niemieckiego, później króla Danii. W 1255 roku miasto uzyskało prawa miejskie. Było ono centrum warzelnictwa, handlu i rybołówstwa.

Klimat Kołobrzegu

Kołobrzeg leży w krainie klimatycznej nazywanej Pobrzeżem Kołobrzeskim w obrębie klimatów bałtyckich. Klimat miasta kształtuje się na skutek Morza Bałtyckiego, dzięki czemu wiatry, której wieją od strony morza dostarczają miastu czyste, świeże powietrze. Miasto to słynie z tego, że posiada znacznie zróżnicowany klimat miejscowy.

Gospodarka Kołobrzegu

Funkcja portowa jest najstarszą funkcją miastotwórczą Kołobrzegu, mimo tego, że miasto rozwijało się w oderwaniu od portu. Aktualnie tereny portowe, miejskie oraz uzdrowiskowe zlewają się ze sobą. W Kołobrzegu cały czas działa port handlowy (Polska Żegluga Bałtycka), rybacki, jachtowy, wojenny i przystań pasażerska. Port handlowy w Kołobrzegu posiada znaczenie regionalne; obroty ładunkowe w 2003 r. wynosiły 150,8 tys. ton.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009